iransanat
09 آذر 1401 - 14:38

«بازی دوم» درخشان‌ترین بازی‌های ایران در تاریخ جام‌های جهانی

فوتبال ایران در شش دوره ای که در جام جهانی حضور داشته است، بازی دوم را بهتر از دو بازی دیگر خود در مرحله مقدماتی پشت سرگذاشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در ششمین حضورش در جام جهانی باز هم از صعود به مرحله حذفی باز ماند. این چهارمین بار است که ایران شانس صعود داشت اما موفق به این اتفاق نشد.

این جام جهانی شاید بهترین فرصت برای صعود به مرحله حذفی بود اما باز هم شاگردان کی‌روش و تیم ملی فوتبال ایران یک قدم کم آوردند و موفق به شکستم این طلسم عجیب و غریب نشدند.

عملکرد ایران در بازی‌های سوم مرحله گروهی همیشه با نقد همراه بوده است. تیم ملی در بازی‌های اول دور مقدماتی موفق به کسب ۴ امتیاز، بازی دوم، ۷ امتیاز و در بازی‌های سوم و آخر مرحله گروهی ۲ امتیاز شده است.

نکته جالب توجه بازی‌های دوم ایران در مرحله گروهی است که همیشه درخشان و خاطره‌ساز بوده. نمایش درخشان برابر آرژانتین در ۲۰۱۴، برد دلچسب روبروی آمریکا در ۹۸ و همچنین شکست ولز با آن نمایش شاهکار در جام جهانی ۲۰۲۲ از جمله دیدارهای قابل دفاع ایران در جام‌های جهانی است.

به عبارت دیگر شاید بتوان دیدار دوم را بهترین بازی ایران در هر جام دانست ؛ چرا که تا پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ و برد ایران برابر مراکش، بازی‌های اول ما هم همیشه با شکست همراه بوده و تنها یک تساوی آن هم در جام جهانی ۲۰۱۴ تنها امتیاز ما به حساب می‌آمد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 890141